"Iar acel vis peste ani...va fi realitate:X"
...but so he died...
sâmbătă, 5 martie 2011
duminică, 2 ianuarie 2011
Inger firav...
Inger firav cu aripi frante
Stai trist si-ti plangi amaraciunea
Nu are cine sa te-ajute...
Nu are cine schimba lumea.
Totu-i pustiu...in jur,in suflet...
Doar steaua calauza e cu tine
Ea nu te lasa!Te ridica-n cer...
Acolo unde-i totul imbracat in bine.
Inger strain de cele pamantesti
Mereu cu ganduri mari,de visator.
Si-ar fi dorit sa stranga-n mana-i mica universul...
Si-ar fi dorit sa nu-i mai fie dor...
Incet,incet,tu te transformi bizar...
Iar lumea rea e cea care te schimba
Te face sa privesti indiferent...hoinar...
Se schimba totul ca intr-o oglinda!
Copyright: Nevastuica
Copyright: Nevastuica
Abonați-vă la:
Postări (Atom)